fons

Karjera (2023./2024. mācību gads)

Zinātnes un izglītības inovāciju centra Tehnoloģiju koprades telpas apmeklējums

Decembris ir patīkamu satraukumu pilns svētku gaidīšanas laiks. Arī mūsu skolā valda liela rosība – notiek spraiga un daudzveidīga gatavošanās. Lai izgatavotu dāvanu un iemācītos jaunas prasmes, 6.A klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Vinetu Muskati apmeklēja Zinātnes un izglītības inovāciju centrs Tehnoloģiju koprades telpu, kur zinoša pasniedzēja Jāņa Dunkera vadībā apdrukāja krūzītes un T- kreklus. Skolēniem ļoti patika, daži atzina, ka tādu darbu varētu darīt visu laiku. Ja krūzīšu apdrukāšana nebija tik laikietilpīga un par rezultātu varēja priecāties jau diezgan ātri, tad krekla apdrukas process izrādījās krietni sarežģītāks. Patīkami bija vērot, cik gan cītīgi un neatlaidīgi spēj būt pat nepacietīgākie skolēni, ja ir ieinteresēti kvalitatīva gala rezultāta tapšanā. Malači! Vairāk info šeit: https://ziic.liepaja.edu.lv/

Liepājas Zonālā valsts arhīva apmeklējums

Lai papildinātu skolēnu redzesloku un iesaistīt mācību saturu ar reālo dzīvi, 5.B klases skolēni kopā ar vēstures skolotāju J. Kovzeļevu, mācību priekšmeta Sociālās zinības un vēsture ietvaros, apmeklēja Liepājas Zonālo valsts arhīvu un uzzināja par to, kādi vēstures avoti tiek glabāti tajā, kā arī papildināja savas zināšanas Karjeras izglītībā un padiskutēja kādām prasmēm un iemaņām ir jāpiemīt cilvēkam, kurš grib strādāt arhīvā.

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) tirdziņš “Cits bazārs”

25.novembrī tirdzniecības centrā BAATA notika Junior Achievement Latvia reģionālo skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) tirdziņš “Cits bazārs”. Tajā ar saviem ražojumiem piedalījās 40 uzņēmumi, tai skaitā arī mūsu skolas SMU “ČIEKURIŅI”, kurš saņēma šoreiz balvas divās nominācijās: 1) “Uz zināšanām balstīts SMU prece/pakalpojums” un 2) Organizatoru un atbalstītāju simpātiju balva. Liels paldies skolas Junior Achievement Latvia koordinatorei M. Averčenko, pasākumu organizatoriem, kā arī jauno uzņēmēju atbalstītājiem.

Ekskursija uz šokolādes muzeju “Pūre”

Mācības process var notikt ne tikai klasē, bet arī ekskursijas laikā. 2.novembrī mūsu 2.a, 3.a un 5.a klašu skolēni devās ekskursijā uz Šokolādes muzeju “Pūre”, kurā ne tikai uzzināja par konditora profesiju, bet arī paši izgatavoja saldumus. Savukārt Salmu muzejā, skolēniem bija iespēja gan apskatīt muzeja eksponātus, gan pastrādāt darbnīcā “Salmu lietas”.

Naudas dienas nodarbība

Atzīmējot Naudas dienu 4.a un 4.b klašu skolēniem tika novadītas (sk. M. Averčenko) nodarbības, kurās skolēnus sagaidīja trīs aizraujošas videolekcijas, kurās kopā noskaidroja, kā gudri rīkoties ar naudu – kā atšķirt vēlmes no vajadzībām, kāpēc ir svarīgi izvirzīt mērķus un kā tiem sakrāt naudu. Iegūtās teorētiskās zināšanas pielietoja praksē, pildot uzdevumu.

Ekskursija uz Valsts Policijas Kurzemes Reģiona Pārvaldi

Turpinot paplašināt skolēnu priekštatus un zināšanas karjeras jomā, 3.b klases skolēni (sk. Elena Eliseeva) devās uz Valsts Policijas Kurzemes Reģiona Pārvalde . Nodarbības laikā skolēni uzzināja gan par profesijas īpatnībām, gan par drošības noteikumiem, kuri jāievēro visiem iedzīvotājiem.

Konference “Uzdrīksties uzvarēt 2023”

19.oktobrī mūsu skolas 9.B klases skolēni kopā ar skolas JA skolas koordinatori Марина Аверченко bija starp 6500 jauniešiem, kuri piedalījās lielākajā uzņēmējdarbības konferencē Latvijā #UzdrīkstiesUzvarēt 2023. Konferencē ar iedvesmojošiem pieredzes stāstiem par drosmi un izdošanos biznesā un profesionālajā darbībā dalījās spilgtākie Latvijas biznesa, sporta un radošo industriju pārstāvji. Lai izdodas iedvesmoties un uzdrīkstēties, sekmīgi pielāgoties izmaiņām biznesa pasaulē un sabiedrībā!

Iepazīsti profesionālās prasmes!

Karjeras nedēļa mūsu skolā noslēdzās ar pasākumu “Iepazīsti profesionālās prasmes!”, kura laikā pagājušā gada absolvente, šogad LVT 1. kursa Grāmatvedības specialitātes audzēkne Arīna Puzanova 8. klašu skolēniem stāstīja par savu pieredzi, apgūstot grāmatvedes profesiju. Apkopotie dati liecina, ka mūsu skolas absolventi visbiežāk izvēlas turpināt izglītību Liepājas Valsts tehnikums. Tāpēc skolēni ar lielu interesi uzklausīja savas bijušās skolas biedres sagatavoto stāstījumu par mācībām šajā izglītības iestādē. Arīna pastāstīja, ka viņa mācās ļoti nopietni, bet viss notiek patīkamā atmosfērā un ar interesi, ir arī motivācija mācīties labāk. Skolēni interesējās par to, kādas prasmes ir jāapgūst, cik ilgi jāmācās, kādi noteikumi jāievēro, un vai Arīnai patīk izvēlētā mācību programma. Viennozīmīgi var apgalvot, ka skolēni vislabāk ieklausās “savējā” viedoklī, tāpēc liels paldies Arinai par atsaucību!

Kādas prasmes – tāda profesija

2023. gads visā Eiropas Savienībā pasludināts par Eiropas Prasmju gadu. Arī ikgadējās Karjeras nedēļas tēma šogad ir “Tavs prasmju portfelis”. Tāpēc šonedēļ visās mācību stundās skolotāji kopā ar vecāko klašu skolēniem īpaši akcentē prasmes, kuras var attīstīt konkrētajā mācību priekšmetā un kā tās var noderēt viņu nākotnes karjeras veidošanā. Arī mazāko klašu skolēni stundās biežāk runā par profesijām un tajās nepieciešamajām prasmēm. Par ko vēlas kļūt 2.c, 3.a,b klašu skolēni redzams viņu vizuālās mākslas stundās tapušajos zīmējumos.

Manas prasmes ir mūsu klases spēks

5.b klasē klases audzinātājas Jelena Kovzeleva vadībā notika klases stunda “Manas prasmes ir mūsu klases spēks”. Skolēniem patika stāstīt par savām prasmēm, kuras katrs bērns radoši noformēja puzles gabaliņā. Vislielākās emocijas izraisīja klases prasmju kopējās puzles salikšana. Gatavais attēls uzskatāmi parādīja, cik daudzveidīgas prasmes piemīt skolēniem, ka visa klase kopā ir liels spēks. Karjeras nedēļas laikā līdzīga satura klases stundas notika arī 6.a un citās klasēs.

IT nodarbība

IT tehnoloģiju un Karjeras nedēļas 2023 ietvaros, pateicoties sadarbībai ar Code-Y programmēšanas skolā, mūsu skolas 1.b, 2.a, 3.a,c, 5.a,b, un 6.a klases skolēniem bija iespēja uzzināt par programmēšanas nozīmi mūsdienās un nākotnē, diskutēt par programmētāja profesionālajām prasmēm, kā arī doties pastaigā pa virtuālo pasauli.

Dalība Latvijas skolēnu IT eksāmenā

18. oktobrī mūsu skolas 6.a un 9.b klase skolēni piedalījās Latvijas skolēnu IT eksāmenā. Skolēni līdz 22. oktobra plkst. 23:59 var piedalīties un, uzrādot labus rezultātus, var tikt pie vērtīgām balvām. Vairāk informācijas:https://www.iteksamens.lv/

AE Partner uzņēmuma apmeklējums

Mūsu skolas 7.a, 7.b un 9.a klases skolēni kopā ar klašu audzinātājiem arī redzami AE Partner video par karjeras nedēļu. Skolēni aktīvi interesējās par zināšanām, kuras nepieciešamas, lai strādātu automatizācijas nozarē, kā arī ekskursijas laikā ražotnē guva ieskatu dažādu speciālistu – elektroiekārtu montētāja, testa darbnīcas elektrisko iekārtu speciālista, elektromehānisko iekārtu mehāniķa, CNC darbagaldu operatora, noliktavas darbinieka, produktu grupas vadītāju un citu speciālistu ikdienas darbā. Lai jauniešiem veicas mācībās un sava īstā karjeras ceļa izvēlē!

LSEZ “Jensen Metal” uzņēmumā

Karjeras nedēļā 2. c klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Montu Macijevsku noslēdza mūsu skolas visu 2. un 3. klašu skolēnu ekskursijas Jensen Metal, kuras kopā ar uzņēmuma pārstāvi Daigu Šķilu organizējām kopš 14. septembra. Paldies LSEZ “Jensen Metal” un personīgi Daigai par laipno uzņemšanu! Bērniem ļoti patika apskatīt ražotni un uzzināt daudz jauna par metinātāju profesiju.

Valsts valodas diena

16.10.2023. skolotāja Irina Rozentāle 6. klases latviešu valodas stundā akcentēja Valsts valodas nozīmi. Skolēni noskatījās Latviešu valodas aģentūras izveidoto video filmu “Latviešu valodas stāsts”, uzzināja, kad pirmo reizi minēta latviešu valoda, kad tika izdotas pirmās grāmatas latviešu valodā. Diskutēja, kuru profesiju pārstāvjiem svarīgi ļoti labi zināt valsts valodu.

Pēc fizikas zināšanām uz Ilūziju muzeju

Šī gada 16. oktobrī 7.- 9. klašu skolēni kopā ar skolotājiem apmeklējā Cosmos Ilūziju Muzejs Rīgā. Muzejā apskatāmi daudzi neparasti un aizraujoši eksponāti, kuri izraisīja skolēnu izbrīnu un neticību savām acīm. Taču patiesībā šeit nekādas maģijas nav – visi eksponāti izgatavoti pamatojoties uz fizikas likumu zināšanām. Tāpēc ekskursijas laikā skolēni ne tikai izbaudīja optisko ilūziju un muzeja maģisko atmosfēru, bet arī saprata, cik svarīgi ir mācities fiziku, matemātiku, dizainu un tehnoloģijas u.c. priekšmetus. Skolēni uzzināja ari, ka muzeja darbības nodrošināšanā iesaistīti retu un neparastu profesiju pārstāvji – optisko ilūziju un ekspozīciju kurators, gaismas šova operators, spoguļu labirinta dizainers u.c. Paldies muzeja darbiniekiem par lielisko iespēju!

Karjeras nedēļas 2023 atklāšanas svētki

Šodien, 16.oktobrī, mūsu skolā notika Karjeras nedēļas 2023 atklāšanas svētki, un vieni no pirmajiem skolu apmeklēja NBS, Jūras Novērošanas un Sakaru Dienests (JNSD). Bērniem pastāstīja par prasmēm, kuras ir nepieciešamas, lai strādātu šajā jomā, kā arī deva iespēju izpētīt darba tehniku un aprīkojumu. #Karjerasnedēļa2023  

Ekskursija uz uzņēmumu “Jensen Metal”

14. septembrī mūsu skolas 2.a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Marinu Mikrjukovu devās ekskursijā uz uzņēmumu LSEZ “Jensen Metal”, kur tika laipni uzņemti, apskatīja ražotni, uzzināja daudz jauna par metinātāju profesiju un pavēroja viņu darbu. Bērniem patika, to apliecina arī viņu veidotās “atsauksmju lapas” pēc uzņēmuma apmeklējuma. Līdzīgās karjeras izglitibas ekskursijās tuvākajā laikā dosies arī pārējo sākumskolas klašu skolēni. Paldies uzņēmumam Jensen Metal par sniegto iespēju!

Karjeras nodarbība “Mana nākotnes profesija”

Šī mācību gada sakumā pasākuma “Esam gatavi izaicinājumam” ietvaros 4. klašu skolēniem notika karjeras nodarbība “Mana nākotnes profesija”. Skolēni uzzināja daudz jauna par dažādām profesijām, izvēlējās sev tuvāko, pamatoja savu izvēli un attēloja to zīmējumā. Daži skolēni jau zina ko darīs, kad izaugs lieli, daudzi sākuši domāt par šo tēmu. Populārākās profesijas skolēnu vidū pagaidām ir blogeris un dizainers. Skolotajiem par konkurenci nav jāsatraucas, šo profesiju neizvēlējās neviens…. Taču skolēniem laika vēl daudz, tāpēc novēlam nākotnē katram atrast tādu nodarbošanos, kas vislabāk patīk un padodas, un ar kuru var arī nopelnit. #karjerasizglitiba
Sample Description
Sample Description

Viesi no Liepājas Liedaga vidusskolas

Šodien pie mūsu skolas 9. klašu skolēniem viesojās Liepājas Liedaga vidusskola direktores vietniece mācību darbā Aija Grīnberga un divi skolēnu līdzpārvaldes pārstāvji – 9. klases skolniece Roksana Sidorova un 10. klases skolnieks Nikita Timonins. Viņi pastāstīja par mācību programmu piedāvājumu 10.-12. klašu grupā, moderno infrastruktūru un plašajām ārpusstundu aktivitāšu iespējām Liepājas Liedaga vidusskolā, un aicināja mūsu skolas topošos absolventus turpināt mācības šajā izglītības iestādē. #karjerasizglītība

Pasākums Liepājas Valsts tehnikumā

Arī mūsu skolas 8. b klases skolēni Milana Priedīte, Jegors Korovins, Daniels Lazarenoks un Iļja Romaško kopā ar mājturības un tehnoloģiju skolotāju Marinu Pančenko un karjeras konsultanti Vinetu Muskati piedalījās šajā pasākumā. Bija interesanti un izzinoši.

Mācību ekskursija uz Rīgu

25. aprīlī mūsu skolas 4.b, 5.a, 6.a, 8.b un 9. a klašu skolēni kopā ar klašu audzinātājām Jeļenu Kovzeļevu un Vinetu Muskati devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Lūk ko par ekskursijā piedzīvoto raksta 6.a klases skolniece Poļina Zuļģe: “Šodien braucām uz Rīgu. Izbraucām 7:00 no skolas. Sākumā piestājām Saldus benzīntankā kaut ko nopirkt, kam nepieciešams. Tā kā braucām ātri un galamērķī būtu pirms laika, pieturējām arī maizes ceptuvē “Lāči”. Uzņēmuma pagalmā bija daudz ko darīt – bildējāmies pie salmu skulptūrām, kāpām skatu tornī, šūpojāmies un lēkājām rotaļu laukumā. Apskatījām īstus zirgus, kuri ganījās turpat netālu!!! Tur bija arī divi zirgu mazuļi. Tad devāmies uz Rīgas lidostu (RIX), kur mums bija sarunāta ekskursija gida pavadībā. Sākumā mums iedeva speciālas vestes un caurlaides, tad kā īstiem pasažieriem bija jāiziet drošības pārbaude. Un tad mums bija aizraujoša ekskursija autobusā pa lidostas teritoriju!!! Ekskursija noslēdzās bagāžas saņemšanas zālē. Uz atvadām gids katram uzdāvināja lidostas suvenīru – atslēgas piekariņu ar lidmašīnu. Ekskursijā uzzinājām cik daudz profesiju nepieciešamas lidostā, ka jāmācās latviešu un angļu valoda, un vēl arī citas valodas, matemātika un arī fizika. Sapratām, ka lidojot kā pasažieriem, jāievēro dažādi noteikumi, jābūt pacietīgiem un disciplinētiem. Daudzi no mums lidostā bija pirmo reizi. Pēc tam devāmies uz RSU Anatomijas muzeju, kur kolbās izstādīti cilvēka orgāni un izvietoti citi ar cilvēka anatomiju un slimībām saistīti eksponāti. Man patika cilvēka skelets, kurš atkārtoja to, ko darīju es un citi skolēni. Tagad zinu, cik daudz jāzina topošajiem mediķiem, un, ka daudzi šādu darbu nemaz nevar strādāt, jo skatīties uz galvaskausiem, iekšējiem orgāniem un dažādām patoloģijām nav nemaz tik vienkārši. Tad mēs devāmies uz Atpūtas centru “Lido”, kur ēdām un atkal izklaidējāmies. Ja godīgi, man patika viss, bet visvairāk man patika Lido truši. Es tos pat pabaroju ar speciāli nopērkamiem burkāniem. Tur bija arī ļoti skaista strūklaka. Mūsu ekskursijas noslēgumā apmeklējām Tirdzniecības centru “Spice”. Tur daži pazaudēja skolotājus un skolotāji – bērnus, jo veikals bija ļoti liels un viegli varēja apmaldīties. Bet beigās visi atradās. Daudzi bija iepirkušies, pārsvarā saldumus un citus našķus par visu naudu. Kad devāmies atpakaļ, sākās pērkona negaiss un stiprs lietus. Bet, kad laimīgi atgriezāmies Liepājā, laiks bija mierīgs. Ekskursija bija izdevusies! Arī šoferis bija zinošs, laipns un atsaucīgs. Viss bija lieliski. Iesaku visiem apmeklēt šīs vietas!!!” Foto autori – dažādi ekskursijas dalībnieki #karjerasizglītība

Liepājas Valsts tehnikuma apmeklējums

Mūsu skolas jaunieši pēc 9. klases visbiežāk izvēlas turpināt izglītību Liepājas Valsts tehnikums. Tāpēc uz šīs izglītības iestādes arvērto durvju dienu 13. aprīlī devāmies kuplā skaitā – 8.b, 9.a un b klašu skolēni, skolotājas Jeļena Kovzeļeva un Tatjana Averčenko. Skolēni apskatīja plašās un labi aprīkotās mācību telpas, uzzināja par viņus interesējošajām programmām, noklausījās mūsu skolas bijušo absolventu, tagad LVT audzēkņu, stāstījumu par mācībām šajā iestādē. Ceram, ka šis apmeklējums daudzos kliedēja šaubas par turpmākās izglītības izvēli.#karjerasizglītība

LSEZ uzņēmuma Terrabalt apmeklējums

Šī gada 6. aprīlī mūsu skolas 8.a un b klases skolēni, un divi interesenti no 7. b klases kopā ar skolotājām Annu Prudņikoviču un Annu Barčenkovu apmeklēja LSEZ uzņēmumu Terrabalt. Šī stividorkompānija ir viens no vecākajiem kuģu aģentēšanas uzņēmumiem Liepājas ostā. Uzņēmuma pārstāvis Ēriks Jākobsons skolēniem pastāstīja par darba specifiku ostā, par kravu pieņemšanu un uzglabāšanu, kā arī nepieciešamajām profesijām šajā uzņēmumā. #karjerasizglītība

LSEZ “Jensen Metal” apmeklējums

Šodien visā Latvijā Ēnu diena – skolēni ēno profesionāļus un dodas ekskursijās uz uzņēmumiem. Mūsu skolas 3.b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Žannu Pirogu šodien apmeklēja LSEZ “Jensen Metal” uzņēmumu, kur tika laipni uzņemti, apskatīja ražotni, uzzināja daudz jauna par metinātāju profesiju un pavēroja viņu darbu. Bērniem patika, to apliecina arī viņu veidotās “atsauksmju lapas” pēc uzņēmuma apmeklējuma. #ēnudiena #jensenmetal #karjerasizglītība

Ēnu diena

Skolēni apmeklēja Liepājas pilsētas domi. Ēnotāju vidū arī mūsu skolas 9.a klases skolēni: Arina Puzanova, Sofija Paulauskaite un Georgijs Bogdanovs!

Mūsu skolas uzņēmums!

1.aprīlī tirdzniecības centrā BAATA notika reģionālais skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš CITS BAZĀRS, kur savu produkciju piedāvāja gan Liepājas skolēnu uzņēmumi, gan pārstāvji no citām Latvijas pilsētām. No mūsu skolas arī bija viens uzņēmums – Pērļu pasaule. Uzņēmuma pamatpreces bija rotaslietas no pērlītēm, kuras meitenes veido ar savām rociņām. Liels paldies skolas koordinatorei M. Silujanovai un tiem, kuri atbalstīja mūsu meitenes.


#Citsbazārs #karjerasizglītība

Ciemiņš no Liepājas Komunālās pārvaldes

Par godu Liepājas 398. dzimšanas dienai, kuru svinēsim 18. martā, pie mūsu skolas 5. un 6. klašu skolēniem šodien ciemojās Liepājas Komunālā pārvalde Teritoriju uzturēšanas un labiekārtošanas daļas vadītājs Juris Muskats. Viņš parādīja attēlus un pastāstīja par savu darbu dažādās pilsētas vietās – pludmalē, fortos, parkos, bērnu rotaļu laukumos un ielās. Uzsvēra, ka visi šie darbi paveicami pateicoties nodokļu maksātāju, tātad arī skolēnu vecāku naudai. Mudināja skolēnus izturēties pret mūsu skaisto Liepāju kā saimniekiem savās mājās – saudzēt to un nepostīt, bet uzlabot un lepoties. Novēlēja daudz laimes dzimšanas dienā visiem liepājniekiem un, protams, arī mums! #karjerasizglītība

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvju lekcija skolēniem

Jau vairākus gadus 11.februārī tiek atzīmēta 112 diena un šajā sakarā VUGD VUGD Liepājas 1.daļa, VUGD KRB Liepājas 2.daļas Postenis nodrošina lekciju organizēšanu izglītības iestādēs. Doto iespeju izmantoja mūsu skolas 1.c, 2.a, 2.b, 2.c 6.a, 6.b, 8.b un 9.a klases.Tikšanas laikā ar VUGD pārstāvjiem, skolēnus informēja un izglītoja par 112, īpaši uzsverot to, kuros gadījumos ir jāzvana uz tālruņa numuru 112 un kuros nav. 8.b un 9.a klašu skolēni arī uzzināja par karjeras iespējām dotajā sfērā – kādas iemaņas un prasmes ir nepieciešamas, lai strādātu par ugunsdēzēju, kāda izglītība ir nepieciešama un kur to var iegūt.

Izglītības iestāžu izstāde “Kur mācīties tālāk?”

17.02.2023. mūsu skolas 8. un 9. klašu skolēni kopā ar klašu audzinātājām apmeklēja izglītības iestāžu izstādi “Kur mācīties tālāk?” Latviešu biedrības namā. Visas atsauksmes vēl nav apkopotas, bet bija interesanti un noderīgi, ko apliecina arī foto. #karjerasizglītība

Kā kļūt par augstu amatpersonu diplomātiskajā dienestā?

No 23. līdz 27. janvārim Ārlietu ministrijā notika Latvijas diplomātisko pārstāvniecību ārvalstīs vadītāju un Rīgā rezidējošo Latvijas vēstnieku ikgadējā sanāksme, kurā pārrunāja ārlietu dienesta prioritātes un citus jautājumus. Aktualizējot šo notikumu, mūsu skolas 9. klašu skolēniem audzināšanas stundu, bet 6.a klasei sociālo zinību un vēstures stundas ietvaros notika integrētas nodarbības, kuru laikā skolas karjeras konsultante V. Muskate kopā ar skolēniem runāja par ārpolitiku, šīs jomas speciālistiem (amatiem) nepieciešamajām prasmēm, zināšanām un izglītību. Stundas noslēguma daļā skolēni centās atbildēt uz jautājumu, kā katrs mācību priekšmets, ko viņi šobrīd apgūst skolā, nākotnē var palīdzēt viņiem kļūt par augstu amatpersonu diplomātiskajā dienestā. #Karjerasizglītība

Dizaina nodarbība Liepājas Amatnieku namā

Pateicoties iniciatīvai Latvijas skolas soma mūsu skolas ceturto klašu skolēniem bija iespēja piedalīties dizaina nodarbībā Liepājas Amatnieku nams. Nodarbības laikā skolēniem pastāstīja par latviešu arodiem. Pēc nodarbības katram skolēnam bija savs darbiņš, kuru viņš izveidoja ar savām rokām.

Radošo profesiju Ziemassvētku karnevāla nedēļa

Svētku atmosfēras radīšanai un radošo profesiju izpētei šī gada nogalē mūsu skolā norisinājās Radošo profesiju Ziemassvētku karnevāla nedēļa. Attēlos redzama pirmā karnevāla diena, kas bija veltīta aktieru un režisoru profesijām, filmu un multfilmu varoņiem. Tik pat atraktīvas izvērtās arī citu profesiju dienas. Skolēni un skolotāji labprāt pārģērbās par dejotājiem, cirkus māksliniekiem, dizaineriem, māksliniekiem, fotogrāfiem, darotspēļu varoņiem, dziedātājiem un mūziķiem. Karnevāla pēdējā dienā notika modes skate, kuras laikā dalībniekiem bija iespēja iejusties arī modeļu lomā. Bija jautri uz izzinoši. Pateicībā par dalību visas klases saņēma gardus kliņģerus.

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) reģionālajā pasākums “CITS BAZĀRS”!

Apsveicam mūsu SMU “Pērļu pasaule” ar uzvaru nominācijā «SIMPĀTIJU BALVA» . Liels paldies skolas SMU koordinatorei M. Silujanovai.

Tiešsaistes skolu programma “Iepazīsti Saeimu”!

Mācību procesa dažādībai 9.a un 9.b klašu skolēniem bija piedāvāta iespēja mācību priekšmeta Sociālās zinības (sk. Jelena Kovzeleva) ietvaros piedalīties tiešsaistes skolu programmā “Iepazīsti Saeimu”! Nodarbības laikā skolēni uzzināja par LR Saeimu un tās struktūru, likumdošanu, deputātu darbu, demokrātiju un sabiedrības līdzdalību.

Nodarbība policijas iecirknī

 Mūsu skolas skolēniem, sadarbībā ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkni, parādījās iespēja organizēt nodarbību policijas iecirknī un uzzināt ne tikai par drošību, atbildību un sekām par likuma neievērošanu, bet arī paplašināt savas zināšanas par policista profesiju.

Uzņēmējdarbības iedvesmas konference “Uzdrīksties uzvarēt 2022”

  Šodien mūsu skolas 8.b klases skolniece Alise Bolotava, 9.a klases skolnieces Arīna Puzanova un Sofija Paulauskaite kopā ar karjeras konsultanti Vinetu Muskati gūst iedvesmu Uzņēmējdarbības Iedvesmas konferencē Uzdrīksties Uzvarēt Rīgā.

Liepājas ugunsdzēsēju depo apmeklējums

Karjeras nedēļa. Jaunas preces izveidošana un pārdošana

  Karjeras nedēļas ietvaros 9.a klase (kl.audz. J. Kovzeļeva) attīstīja savas superspējas jaunas preces izveidošanā un pārdošanā. Skolēni aktīvi diskutēja par prasmēm, iemaņām, īpašībām, kuras ir nepieciešamas cilvēkam, lai veiksmīgi pārdot savu produkciju.
   

Mūsu skolas Karjeras nedēļas supervaroņi

No 17. līdz 21. oktobrim visā Latvijā, arī mūsu skolā norisinājās ikgadējā, nu jau desmitā pēc kārtas, Karjeras nedēļa. Šī gada tēma “Uzņēmējspējas – manas superspējas!”. Mūsu skolēni savas superspējas centās atklāt un attīstīt, piedaloties dažādos ar karjeras izglītību saistītos pasākumos gan skolā, gan citur pilsētā: -grupu nodarbībās 9. klašu skolēniem “Manas superspējas – ne tikai uzņēmējspējas” (karjeras konsultante (KK) V.Muskate un kl. audz. J.Kovzeļeva un T.Avercenko), -5. klašu nodarbībā “Man ir ideja, un es varu to realizēt” (sk. M.Silujanova), -9. un 7. klašu skolēniem, piedaloties “IT dienas Liepājā 2022” atklāšanas konferencē un vizuālās mākslas konkursā “Game Challenge” (KK Vineta Muskate un sk. T.Percatkina), -nodarbībā 3. klašu skolēniem “Profesiju nosaukumi un nepieciešamās superspējas angļu valodā” (sk. T.Poļiščuka), -pasākumā – konkursā 4. klašu skolēniem “Par un ap profesijām” (sk. I.Rudzīte), -7.a klases stundā “Manu vecāku superspējas viņu profesijā” (sk. T.Poļisčuka). -2.a klases skolēniem, apmeklējot “Liepājas Ziemeļu kuģubūvētavu” Tosmarē (sk. T.Dudarjonoka), -7.a klases skolēniem, tiekoties ar mūsu skolas absolventēm, tagad PIKC LVT audzēknēm, uzzinot par mācību iespējām šajā izglītības iestādē (kl. audz. T.Solovjova), -9.a klases skolēniem, mācoties reklamēt savu preci un diskutējot par veiksmīgam uzņēmējam nepieciešamajām prasmēm un īpašībām (SMU koordinatore M.Silujanova un kl. audz. J.Kovzeļeva). Paldies skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem par izzinošo Karjeras nedēļu! Atklāt un attīstīt savas īpašās superspējas ir superīgi!

Tosmares kuģubūvētavas apmeklējums

Karjeras nedēļas ietvaros mūsu skolā notiek daudz dažādu pasākumu, tā 2.a klase kopā ar klases audzinātāju T. Dudarjonoku apmeklēja Tosmares kuģubūvētavu. Ekskursijas laikā skolēni uzzināja par kuģubūvētas darba specifiku, par profesijām un par prasmēm, kuras ir nepieciešamas, lai strādāt šajā nozarē.
Noderīgi resursi:
Vecāki- bērna karjeras atbalstam https://youtu.be/PNu-2bE1XCM