25. aprīlī mūsu skolas 4.b, 5.a, 6.a, 8.b un 9. a klašu skolēni kopā ar klašu audzinātājām Jeļenu Kovzeļevu un Vinetu Muskati devās mācību ekskursijā uz Rīgu.
Lūk ko par ekskursijā piedzīvoto raksta 6.a klases skolniece Poļina Zuļģe:
“Šodien braucām uz Rīgu. Izbraucām 7:00 no skolas. Sākumā piestājām Saldus benzīntankā kaut ko nopirkt, kam nepieciešams. Tā kā braucām ātri un galamērķī būtu pirms laika, pieturējām arī maizes ceptuvē “Lāči”. Uzņēmuma pagalmā bija daudz ko darīt – bildējāmies pie salmu skulptūrām, kāpām skatu tornī, šūpojāmies un lēkājām rotaļu laukumā. Apskatījām īstus zirgus, kuri ganījās turpat netālu!!! Tur bija arī divi zirgu mazuļi.
Tad devāmies uz Rīgas lidostu (RIX), kur mums bija sarunāta ekskursija gida pavadībā. Sākumā mums iedeva speciālas vestes un caurlaides, tad kā īstiem pasažieriem bija jāiziet drošības pārbaude. Un tad mums bija aizraujoša ekskursija autobusā pa lidostas teritoriju!!! Ekskursija noslēdzās bagāžas saņemšanas zālē. Uz atvadām gids katram uzdāvināja lidostas suvenīru – atslēgas piekariņu ar lidmašīnu. Ekskursijā uzzinājām cik daudz profesiju nepieciešamas lidostā, ka jāmācās latviešu un angļu valoda, un vēl arī citas valodas, matemātika un arī fizika. Sapratām, ka lidojot kā pasažieriem, jāievēro dažādi noteikumi, jābūt pacietīgiem un disciplinētiem. Daudzi no mums lidostā bija pirmo reizi.
Pēc tam devāmies uz RSU Anatomijas muzeju, kur kolbās izstādīti cilvēka orgāni un izvietoti citi ar cilvēka anatomiju un slimībām saistīti eksponāti. Man patika cilvēka skelets, kurš atkārtoja to, ko darīju es un citi skolēni. Tagad zinu, cik daudz jāzina topošajiem mediķiem, un, ka daudzi šādu darbu nemaz nevar strādāt, jo skatīties uz galvaskausiem, iekšējiem orgāniem un dažādām patoloģijām nav nemaz tik vienkārši.
Tad mēs devāmies uz Atpūtas centru “Lido”, kur ēdām un atkal izklaidējāmies. Ja godīgi, man patika viss, bet visvairāk man patika Lido truši. Es tos pat pabaroju ar speciāli nopērkamiem burkāniem. Tur bija arī ļoti skaista strūklaka.
Mūsu ekskursijas noslēgumā apmeklējām Tirdzniecības centru “Spice”. Tur daži pazaudēja skolotājus un skolotāji – bērnus, jo veikals bija ļoti liels un viegli varēja apmaldīties. Bet beigās visi atradās. Daudzi bija iepirkušies, pārsvarā saldumus un citus našķus par visu naudu.
Kad devāmies atpakaļ, sākās pērkona negaiss un stiprs lietus. Bet, kad laimīgi atgriezāmies Liepājā, laiks bija mierīgs. Ekskursija bija izdevusies! Arī šoferis bija zinošs, laipns un atsaucīgs. Viss bija lieliski. Iesaku visiem apmeklēt šīs vietas!!!”
Foto autori – dažādi ekskursijas dalībnieki